Wypożyczalnia samochodów - Lotnisko Katowice

Przylatujesz do Katowic?

Wynajmij samochód na czas pobytu!

Sprawdź cenę promocyjną!

W przypadku niespełnienia kryterium wiekowego zostanie naliczona dodatkowa opłata.

Wybierz pojazd

Skorzystaj z wyjątkowej promocji i wynajmij samochód klasy premium lub ekonomicznej!

BMW 318

245 zł/doba

klasyczne samochody osobowe wyższej klasy
np. BMW serii 3

Klimatyzacja

Diesel/Benzyna

Nawigacja

Wi-Fi

5 osobowy

Bluetooth

Automatyczna

ISOFIX

  • Zniesienie udziału własnego (Super Collision Damage Waiver) to koszt 50 zł brutto za dobę. Przy wynajmie powyżej 5 dni opłata maksymalna wynosi 250 zł brutto za ochronę na cały okres najmu.

Proste warunki

Przejrzyste i bardzo proste warunki, identyczne dla każdego samochodu:

bez limitu kilometrów!

kaucja tylko 500 zł!

płatność i kaucja przyjmowana kartą płatniczą

dostajesz pełny bak i zwracasz pełny bak

tylko nowe auta

idealny stan techniczny i czystość

Z usług wypożyczalni samochodów Opencar24 korzystają zarówno osoby prywatne, jak i klienci biznesowi. Nie bez przyczyny w opinii klientów wynajem aut jest wygodny, tani i bardzo łatwo dostępny. Obecnie wypożyczalnie samochodów znajdują się w każdym większym mieście. Chcąc zarezerwować auto w wypożyczalni aut Katowice OpenCar24 nie musimy nawet wychodzić z domu wystarczy, że skorzystamy z systemu rezerwacyjnego na stronie internetowej najbardziej innowacyjnej wypożyczalni samochodów w Polsce. W Katowicach funkcjonuje wiele profesjonalnych wypożyczalni samochodów, w których można wynająć auto w ramach wynajmu krótkoterminowego samochodów. Skorzystanie w usług firmy Rent a Car jest szczególnie wygodnym rozwiązaniem dla osób przylatujących samolotem do Polski. Międzynarodowy Port Lotniczy w Pyrzowicach znajduje się ok. 30 kilometrów od centrum Katowic. Przejście takiej odległości z walizkami to nienajlepszy pomysł, a dojazd autobusem czy taksówką zajmuje sporo czasu i nie jest tani. Tymczasem samochód wypożyczony w wypożyczalni samochodów OpenCar24 Katowice Lotnisko podstawiany jest w miejscu i czasie wskazanym przez klienta. Wypożyczalnia samochodów Opencar24 Katowice udostępni Państwu wysokiej klasy samochód, który będzie czysty, zatankowany do pełnego zbiornika oraz w pełni sprawny technicznie.

Warunki wypożyczenia samochodu.

Podstawowe warunki wypożyczenia auta to ukończenie 21 lat oraz prawo jazdy od przynajmniej roku. Osoby poniżej 25 roku życia chcące wynająć samochód w klasie Premium np. BMW serii 5, będą proszone o dodatkową opłatę z racji młodego wieku. Dotyczy to zarówno wynajmującego, jak i osoby, która będzie kierować samochodem. Za wypożyczenie samochodu większość wypożyczalni pobiera kaucję zwrotną, blokowaną w formie preautoryzacji na karcie płatniczej. Wypożyczalnia samochodów OpenCar24 w Katowicach zadba o Państwa komfort umożliwiając zniesienie kary umownej na wypadek uszkodzeń pojazdu przy pomocy wykupienia Pakietu Bezpieczeństwa. Taka dodatkowa usługa zmniejsza również wysokość kaucji pobieranej za wynajęty samochód do 500 zł. W przeciwnym wypadku kaucja wynosi od 1000 zł do 5000 złotych w zależności od klasy wypożyczanego pojazdu.

Wynajmując auto w Katowicach trzeba też wiedzieć, że planowany wyjazd za granicę autem z wypożyczalni musi być zgłoszony przedstawicielowi firmy Car Rental w trakcie odbioru pojazdu i wiąże się z niewielką, dodatkową opłatą. Co ważne, z wypożyczonego samochodu można korzystać w krajach Unii Europejskiej oraz Szwajcarii. Najlepiej wybrać renomowaną wypożyczalnię samochodów jaką jest OpenCar24 Katowice, w której wszystkie warunki są jasno ustalone, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek przy końcowym rozliczaniu się za usługę.

Wypożyczenie samochodu – jakie auto wybrać?

Nowoczesne wypożyczalnie oferują auta w różnych segmentach cenowych. W segmencie B znajdują się ekonomiczne, miejskie auta, które niewiele palą i znakomicie sprawdzają się w miejskich korkach. Segment C to auta nieco większe, w których z powodzeniem zmieści się pięć osób oraz ich bagaże. Segment C wypożyczalni OpenCar24 Katowice reprezentowany jest przez takie uznane modele samochodów jak Hyundai i30. Do wyboru są również samochody z automatyczną skrzynią biegów, które zapewniają większy komfort podczas poruszania się po mieście. Ich reprezentantem w wypożyczalni samochodów Opencar24 Katowice jest BMW 118d. Samochody typu SUV to świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na wygodzie i dużej ilości miejsca. Dla Klientów wypożyczalni aut zapewniliśmy bardzo bogato wyposażony model Hyundai Tucson, posiadający m.in. ogrzewane siedzenia oraz podgrzewanie kierownicy, automatyczne światła, czujnik deszczu asystenta pasa ruchu i wiele innych nowoczesnych rozwiązań zapewniających komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Dla bardzo wymagających Klientów umożliwiliśmy wypożyczenie samochodów z segmentu D Premium takich jak BMW 318d w wersji kombi. Natomiast w segmencie E Premium dostępne są to luksusowe pojazdy marki BMW np. model serii 5. Ponadto w wypożyczalni dostępne są też pojemne, 7-osobowe minivany jak BMW 218d Gran Tourer. Klientom, którzy cenią szyk i prestiż, polecane są samochody z segmentu LUX, a wśród nich BMW 740i. Wszystkie wymienione modele BMW dostępne są do wypożyczenia z automatyczną skrzynią biegów. Ponad połowa aut dostępnych na wynajem w Katowice Airport napędzana jest paliwem diesla, co znacznie zmniejsza koszty ich użytkowania. Wszystkie samochody wyposażone są w klimatyzację. Wśród wymienionych wcześniej modeli BMW dostępne są do wynajmu samochody: z napędem na 4 koła (xDrive), skórzaną tapicerką oraz z pakietem M Sport.

Co zapewnia wypożyczalnia samochodów?

Nowoczesna wypożyczalnia samochodów zapewnia przede wszystkim wysoki poziom obsługi Klienta oraz uproszczone procedury, które znacznie skracają czas zawarcia umowy najmu pojazdu. W wypożyczalni OpenCar24 w Katowicach Klienci podpisują umowę na ekranie tabletu a umowę najmu dostają błyskawicznie na podany adres mailowy. Klienci mogą dokonywać rezerwacji online oraz telefonicznie, a do ich dyspozycji jest całodobowe wsparcie telefoniczne. Podstawienie samochodu na lotnisko czy inne miejsce wcześniej uzgodnione jest bezpłatne. Wszystkie pojazdy są w doskonałym stanie technicznym, posiadają również pakiet wszystkich ubezpieczeń komunikacyjnych. W przypadku stłuczki lub kolizji, skutkującej unieruchomieniem samochodu, wypożyczalnia zapewnia samochód zastępczy. W razie potrzeby istnieje możliwość płatnego przedłużenia czasu najmu. W tym celu wystarczy poinformować przedstawiciela wypożyczalni samochodów OpenCar24 Katowice i uzyskać jego zgodę. Bardzo często klienci wypożyczają samochody, gdy udają się w podróż służbową samolotem i w mieście docelowym potrzebują wygodnego i szybkiego środka transportu, jakim jest samochód z wypożyczalni. Warto wiedzieć, że dobre wypożyczalnie aut wychodzą naprzeciw takim osobom i umożliwiają podstawienie samochodu na Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach, bez dodatkowych opłat z tego tytułu.

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice, używający obecnie marki „Katowice Airport”, jest regionalnym portem lotniczym całego województwa śląskiego. Pod względem liczby odprawianych pasażerów oraz pod względem liczby operacji lotniczych znajduje się na czwartym miejscu wśród polskich portów lotniczych. Port posiada trzy terminale pasażerskie o łącznej przepustowości około 5,5 mln pasażerów rocznie. Lotnisko powstało w miejscu dawnego, założonego przez III Rzeszę w czasie II wojny światowej lotniska zapasowego. Do budowy lotniska wybrano bagnisty teren pomiędzy wsiami Pyrzowice, Zendek i Mierzęcice.

W 2005 roku w Pyrzowicach wylądował największy i najcięższy samolot transportowy świata – sześciosilnikowy An-225 Mrija. W czerwcu 2011 roku na lotnisku wylądowały 2 towarowe Boeingi 747 400 BCF w celu wykonania lotu do Buenos Aires z ładunkiem 160 t, a w końcu września 2011 roku na lotnisku po raz pierwszy pojawił się Boeing 747-400 w wersji pasażerskiej z 430 pasażerami na pokładzie. 28 maja 2015 roku w Katowicach oddano do użytku nową drogę startową. Liczy ona 3200 m długości oraz 45 metrów szerokości (dodatkowo istnieją dwa 7,5-metrowe pobocza). Pierwszym samolotem, który wystartował z nowego pasa startowego był rejs Wizz Air do Londynu-Luton. Ostatnim samolotem lądującym na starej drodze startowej (2800 m) był rejs Wizz Air z Doncaster.

Lotnisko w Katowicach jest najwyżej położonym cywilnym portem lotniczym w Polsce i charakteryzuje się dobrymi warunkami atmosferycznymi, co oznacza mniejszą niż na innych lotniskach liczbę dni uniemożliwiających lądowanie. W obszarze ciążenia tego portu lotniczego mieszka około 11 milionów osób, w tym mieszkańcy spoza województwa śląskiego: okolic Opola, Łodzi, Krakowa, czeskiej Ostrawy. Wybrane Linie lotnicze obsługujące Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach: LOT, Ryanair, Wizz Air, Lufthansa, Transavia. Katowice Airport jest czwartym najruchliwszym polskim portem lotniczym. W 2003 roku na lotnisku zaczęły operować tanie linie lotnicze ((Low Cost Carrier, LCC – linie obsługiwane przez przewoźników niskobudżetowych (low cost) oferujących usługi przewozu lotniczego osób po cenach niższych niż tradycyjne linie lotnicze) dzięki temu liczba obsługiwanych połączeń zagranicznych znacząco wzrosła.

W celu dotarcia do centrum Katowic z Katowice Airport najlepszą opcją będzie wynajem samochodów w OpenCar24 Katowice. Podróżowanie wysokiej klasy pojazdem wynajętym z wypożyczalni samochodów OpenCar24 Katowice pozwoli zaoszczędzić czas i zapewni wysoki komfort. Katowice są dziesiątym co do wielkości miastem w Polsce. Wbrew stereotypom krążącym o Śląsku jest tam wiele miejsc, które warto zobaczyć i zwiedzić. Katowice mogą poszczycić się atrakcjami kulturalnymi, zabytkami architektonicznymi, a także miejscami, w których można zakosztować pysznej śląskiej kuchni. Godne zobaczenia jest już samo centrum tej śląskiej stolicy. Kiedy chcemy zobaczyć odległe dzielnice i zakątki miasta z pomocą przychodzi wypożyczalnia samochodów w Katowicach OpenCar24. Katowice w ostatnich latach przeszły niezwykłą metamorfozę, dlatego jest wiele miejsc, które warto w nich zwiedzić, zwłaszcza że wypożyczenie samochodu w Katowicach na lotnisku to bardzo prosta sprawa. Dlatego warto skusić się na wypożyczenie auta, by zwiedzić najciekawsze zakątki Katowic. Zabytki i atrakcje Katowic, które warto zobaczyć to:

Spodek w Katowicach - Hala Widowiskowo-Sportowa to charakterystyczna budowla o nietypowym kształcie przypominającym latający spodek pochodzi z II połowy XX wieku, Rynek w Katowicach - niedawno pięknie zrewitalizowany plac w centrum miasta, z ławeczkami, zielenią i fontanną, Kościół NMP - piękna, neogotycka budowla z 1870 roku, z wysoką strzelistą wieżą, stojąca w centrum miasta, Rondo w Katowicach - to jeden z symboli miasta z platformą ze szklaną kopułą. Na ostatnim poziomie kopuły znajduje się kawiarnia Oko Miasta z dwoma balkonami, z których można podziwiać widoki miasta.

Nasza oferta wynajmu samochodów w Pyrzowicach jest skierowana nie tylko do osób, które lądują na lotnisku Katowice-Airport. Klienci indywidualni mogą skorzystać z krótkoterminowego wynajmu samochodu wybierając się na urlop, w odwiedziny do bliskich czy podczas wypadu weekendowego. Udostępniamy pojazdu zastępcze przy mniej przyjemnej okolicznościach jaką jest np. awaria własnego samochodu lub szkoda na pojeździe spowodowana przez innego uczestnika ruchu drogowego. Dla firm, które chcą szybko pozyskać środek transportu na potrzeby doraźne lub działalność sezonową, proponujemy wynajem średnioterminowy.

W ofercie wynajmu długoterminowego wyróżnia nas przewidywalność i przejrzystość kosztów. Sami Państwo decydują jakimi samochodami będą jeździć Wasi pracownicy. W miesięcznej stawce wynajmu długoterminowego ujęte jest wszystko, czego potrzebujesz: serwisowanie pojazdu, usługi assistance, przechowanie opon i samochód zastępczy.